TEXXNOLOGIK TA’LIM YO‘NALISHIDA UMUMKASBIY FANLARNI O‘QITISHDA ZAMONAVIY TA’LIM TEXNOLOGIYALARI
Mazkur maqolada texnologik ta’lim yo‘nalishida umumkasbiy fanlarni zamonaviy texnologiyalar asosida o‘qitish talabalarda umumkasbiy bilim va ko‘nikmalarni rivojlantirish omillari izohlangan. Talabalarga ta’lim berishda ta’lim sifatini yuqori samaradorligini va ijobiy sifat ko‘rsatkichlarini oshirishning metodikasi va tarkibiy qismlari asoslab o‘tilgan.
Ishmuxamedov R.J., Yuldashev M. Ta’lim va tarbiyada innovatsion pedagogik texnologiyalar.– T.: “Nihol” nashriyoti, 2013, 2016.–279 b.
Inoyatov U.I., Muslimov N.A., va boshq. Pedagogika: 1000 ta savolga 1000 ta javob. – T.: “Ilm-Ziyo” nashriyoti, 2012 y.12 b.t.
Inoyatov U.I., Muslimov N.A., va boshq. Pedagogika (nopedgogik oliy ta’lim muassasalari uchun). – T.: TDPU, 2013 y. 15,25 b.t.
Muslimov N., va boshqalar. Kasb ta’limi o‘qituvchilarining kasbiy kompetentligini shakllantirish texnologiyasi. – T.: “Fan va texnologiyalar”. 2013 y. 8 b.t.
Pedagogika nazariyasi va tarixi // M.X. To‘xtaxo‘jaeva tahriri ostida. – T.: “Moliya-iqtisod”, 2008. – 208 b.
Abdusoliyev, A. I., Kushakova, M. N. (2021). Temir yo’l transportini rivojlantirishning moliyaviy siyosatining tahlili va tamoyillari. Ekonomika i sotsium, 9(88), 893-896.
Abdusoliyev, A. I., Kushakova, M. N. (2021). Moliyaviy menejment tizimini rivojlantirish tamoyllari. Oriental renaissance Innovative, educational, natural and social sciences, 1(9), 972-977.
Qodirov, X. A., & Tulakova, S. R. (2023). FIZIKADA MAGNITLANISHNING UMUMIY KO'RINISHI: MAGNIT MAYDONLAR NAZARIYASIDAN QOLLANILISHIGACHA. Research and implementation.
Qodirov, X. A., & Tulakova, S. R. (2023). MAGNETOGIDRODINAMIKA (MHD): MAGNIT MAYDONLAR VA SUYUQLIKLAR O'RTASIDAGI O'ZARO TA'SIRNI O'RGANISH. Research and implementation.
Qodirov, X. A., & Tulakova, S. R. (2023). ELEKTROMAGNETIZM: ELEKTR VA MAGNITLANISH O'RTASIDAGI ALOQANI O'RGANISH. Research and implementation.
Obidjonovich, Z. I., & Anvarovich, Q. X. (2023). ELEKTROMAGNIT INDUKSIYA HODISASINI MAKTAB FIZIKA KURSIDA O ‘QITISHDA DASTURIY TA’MINOTLARDAN FOYDALANISH. Science and innovation, 2(Special Issue 5), 556-560.