БУГУНГИ ГЛОБАЛЛАШУВ ДАВРИДА ЖИНОЯТЧИЛИКНИ ОЛДИНИ ОЛИШДА ОММАВИЙ АХБОРОТ ВОСИТАЛАРИНИНГ АҲАМИЯТИ
Мазкур мақолада Ўзбекистон Республикасида Оммавий ахборот воситалари фаолиятининг ўзгариш ва муаммолари қисқача кўриб чиқилади. Шунингдек, ҳуқуқбузарликларни ҳамда жиноятчиликни олдини олишда оммавий ахборот воситалари билан ҳамкорликни ташкил этиш ва ушбу соҳадаги хориж тажрибасига асосланган мутлақо янги инноватцион тизимни ишлаб чиқиш ва амалга татбиқ этиш юзасидан таклифлар ҳамда чора-тадбирларнинг энг самарали усуллари ёритиб берилган.
Баратов , А. ., & Саматов , С. (2024). БУГУНГИ ГЛОБАЛЛАШУВ ДАВРИДА ЖИНОЯТЧИЛИКНИ ОЛДИНИ ОЛИШДА ОММАВИЙ АХБОРОТ ВОСИТАЛАРИНИНГ АҲАМИЯТИ. Наука и инновация, 2(15), 40–44. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/si/article/view/32246
Ўзбекистон Республикасининг «Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тўғрисида»ги 2014 йил 14 май қонуни // Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами. – Т., 2014. – № 20. – 221-м.
Ўзбекистон Республикасининг «Ички ишлар органлари тўғрисида»ги 2016 йил 16 сентябрь қонуни // Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами. – Т., 2016. – № 38. – 438-м.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 12 апрелдаги «Ички ишлар органлари фаолиятини янада такомиллаштиришга доир ташкилий чора- тадбирлар тўғрисида»ги ПҚ-2883-сонли Қарори // Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами.–2017.–№ 15.–247-м
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 15 февраль куни эълон қилинган―Ўзбекистон Республикаси давлат ва хўжалик бошқаруви органларининг ахборот хизматлари фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисидаги 125-сонли қарори.