ОЛИЙ ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИДА ТАДБИРКОРЛИКНИ АМАЛГА ОШИРИШДА ХИЗМАТ КЎРСАТИШ ШАРТНОМАЛАРИНИНГ ТУТГАН ЎРНИ
Мазкур мақолада муаллиф Ўзбекистон Республикаси ОТМларида тадбиркорликни амалга оширишда таълим хизмати кўрсатиш шартномасини назарий ва амалий жихатдан тахлил этган. Шунингдек, Таълим соҳасида тадбиркорлик фаолиятини амалга ошириш ва хизмат кўрсатиш муносабатларини тартибга солишда Ўзбекистон Республикасининг Таълим тўғрисидаги қонуни хамда боршқа қонун хужжатларини мазмун моҳиятини хамда цивилист олимларнинг фикларини
илмий жихатдан тахлил этиб таълим соҳасида ҳақ эвазига хизмат кўрсатиш шартномасини такомиллаштириш лозимлигини ёритиб берган.
Абдуганиева, Г., & Топилдиев, В. (2022). ОЛИЙ ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИДА ТАДБИРКОРЛИКНИ АМАЛГА ОШИРИШДА ХИЗМАТ КЎРСАТИШ ШАРТНОМАЛАРИНИНГ ТУТГАН ЎРНИ. Евразийский журнал права, финансов и прикладных наук, 2(6), 19–24. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/2369
Ўзбекистон Республикасининг “Таълим тўғрисида”ги (ЎРҚ-637-сон, 23.09.2020 й.) қонуни. Қонун ҳужжатлари маълумотлари миллий базаси, 24.09.2020 й., 03/20/637/1313-сон; Қонунчилик маълумотлари миллий базаси, 21.04.2021 й., 03/21/683/0375-сон, 12.10.2021 й., 03/21/721/0952-сон).
Ўзбекистон Республикасининг “Илм-фан ва илмий фаолият тўғрисида” (ЎРҚ-576-сон, 29.10.2019 й.), қонуни.
Ўзбекистон Республикасининг “Мактабгача таълим ва тарбия тўғрисида” (ЎРҚ-595- сон, 16.12.2019 й.), қонуни.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон Республикасининг фуқаролик қонунчилигини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармойиши (Қонун ҳужжатлари маълумотлари миллий базаси, 06.04.2019 й., 08/19/5464/2891-сон).
Топилдиев В.Р.Фуқаролик ҳуқуқи. -Т., Университет. 2014. –Б. 137.
Топилдиев В.Р. Фуқаролик ҳуқуқи. -Т., Университет. 2014. –Б. 138.
Ўзбекистон Республикасининг Фуқаролик кодекси. Расмий нашр. –Т., Адолат., 2018. -547 б.