ЁШЛАР ҲУҚУҚЛАРИ КАФОЛАТЛАРИНИНГ ҲУҚУҚИЙ АСОСЛАРИ
Мазкур маколада соғлом ва баркамол авлодни тарбиялаш, ёшларнинг ўз ижодий ва интеллектуал салоҳиятини рўёбга чиқаришида, зарур шарт-шароитлар ва имкониятларни яратиш бўйича кенг кўламда ишлар бажарилмокда. Вояга етмаганларнинг ҳуқуқларини таъминлаш ва ҳимоя қилиш борасида бир қатор механизмлар яратилди. Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Олий Мажлисга Мурожаатномасида ёшларга муносиб таълим бериш,
уларнинг илм-фанга бўлган интилишларини рўёбга чиқариш масаласига алоҳида эътибор қаратилмокда.
Келдиёров, О. (2022). ЁШЛАР ҲУҚУҚЛАРИ КАФОЛАТЛАРИНИНГ ҲУҚУҚИЙ АСОСЛАРИ. Евразийский журнал права, финансов и прикладных наук, 2(6), 148–156. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/2418
Мирзиёев Ш.М. Билимли авлод – буюк келажакнинг, тадбиркор халқ – фаровон ҳаётнинг, дўстона ҳамкорлик эса тараққиётнинг кафолатидир: Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганининг 26 йиллигига бағишланган тантанали маросимдаги маъруза // www.uza.uz – Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги веб-сайти
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Ахборотномаси. 1996 йил, 9-сон, 128- модда.
Ўзбек тилининг изоҳли луғати. 5 жилдли. 2-жилд. / А.Мадвалиев таҳрири остида. – Тошкент: “Ўзбекистон миллий энциклопедияси” Давлат илмий нашриёти, 2006. – Б. 328.
Ўзбек тилининг изоҳли луғати. 5 жилдли. 1-жилд. / А.Мадвалиев таҳрири остида. – Тошкент: “Ўзбекистон миллий энциклопедияси” Давлат илмий нашриёти, 2006. – Б. 433.
Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами, 2012 йил, 52-сон, 583-модда.
асб юзасидан ўз вазифаларини лозим даражада бажармаслик: жиноят-ҳуқуқий ва криминологик жиҳатлари/ Юрид.фан. бўйича фалсафа док. (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация. – Тошкент, 2019
Бондаренко Д.В. К вопросу о юридической ответственности медицинских работников // Медицинское право. 2006. №4.
асб юзасидан ўз вазифаларини лозим даражада бажармаслик: жиноят-ҳуқуқий ва криминологик жиҳатлари/ Юрид.фан. бўйича фалсафа док. (PhD) илмий даражасини олиш учун ёзилган диссертация. – Тошкент, 2019–
Мирзиёев Ш.М. Билимли авлод – буюк келажакнинг, тадбиркор халқ – фаровон ҳаётнинг, дўстона ҳамкорлик эса тараққиётнинг кафолатидир: Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганининг 26 йиллигига бағишланган тантанали маросимдаги маъруза // www.uza.uz – Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги веб-сайти.