НОТИНЧ ОИЛАЛАР БИЛАН ПРОФИЛАКТИКА ИШЛАРИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ЙЎНАЛИШЛАРИ
Мақолада нотинч оилалар билан манзилли профилактика ишларини ташкил этиш ҳамда оила-турмуш доирасидаги зўравонликни олдини олишга доир фикр ва мулоҳазалар билдирилган.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори. 2025 йилда республика маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида. 2025 йил 3 январдаги ПҚ-1-сон.
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятларни жиловлаш бўйича “фуқаробай”, “оилабай” ва “маҳаллабай” ишлаш тизимини ташкил этиш методикаси: Ўқув-методик қўлланма / М.З.Зиёдуллаев, А.С.Турсунов, А.Ш.Муродов ва бошқ. – Т.:Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2021. – 25 б.
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси: Дарслик / Б.А.Матлюбов, А.С.Турсунов, С.Б.Хўжақулов ва бошқ. – Т.: Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2020. – Б. 48.
Муродов А.Ш. Хотин-қизларни тазйиқ ва зўравонликдан жабрланишини олдини олиш масалалари: Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тизимидаги долзарб муаммолар ва уларнинг ечими: Республика илмий-амалий конференция тўплами. –Т., Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш институти. –Т., –Б. 135.
Ўзбекистон Республикасининг “Ҳуқуқбузарликлар профилакти¬ка¬си тўғрисида”ги қонунига илмий-амалий шарҳ: Қонунга илмий-амалий шарҳ / Муаллифлар жамоаси. – Т.: Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2018. – Б.58.