Мақолада нотинч оилалар билан манзилли профилактика ишларини ташкил этиш ҳамда оила-турмуш доирасидаги зўравонликни олдини олишга доир фикр ва мулоҳазалар билдирилган.
Муродов , А. . (2025). НОТИНЧ ОИЛАЛАР БИЛАН ПРОФИЛАКТИКА ИШЛАРИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ЙЎНАЛИШЛАРИ. Евразийский журнал права, финансов и прикладных наук, 5(4), 136–142. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/50335
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори. 2025 йилда республика маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида. 2025 йил 3 январдаги ПҚ-1-сон.
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятларни жиловлаш бўйича “фуқаробай”, “оилабай” ва “маҳаллабай” ишлаш тизимини ташкил этиш методикаси: Ўқув-методик қўлланма / М.З.Зиёдуллаев, А.С.Турсунов, А.Ш.Муродов ва бошқ. – Т.:Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2021. – 25 б.
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси: Дарслик / Б.А.Матлюбов, А.С.Турсунов, С.Б.Хўжақулов ва бошқ. – Т.: Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2020. – Б. 48.
Муродов А.Ш. Хотин-қизларни тазйиқ ва зўравонликдан жабрланишини олдини олиш масалалари: Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тизимидаги долзарб муаммолар ва уларнинг ечими: Республика илмий-амалий конференция тўплами. –Т., Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш институти. –Т., –Б. 135.
Ўзбекистон Республикасининг “Ҳуқуқбузарликлар профилакти¬ка¬си тўғрисида”ги қонунига илмий-амалий шарҳ: Қонунга илмий-амалий шарҳ / Муаллифлар жамоаси. – Т.: Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2018. – Б.58.