ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ИЧКИ ИШЛАР ОРГАНЛАРИ ХОДИМЛАРИНИНГ ЖАНГОВАР ВА ЖИСМОНИЙ ТАЙЁРГАРЛИГИНИ ОШИРИШ ТЕНДЕНЦИЯСИ: МУАММО ВА ЕЧИМЛАРИ
Мазкур мақолада Ўзбекистон Республикаси ички ишлар органлари ходимларининг жанговар ва жисмоний тайёргарлигини ошириш тенденцияси: муаммо ва ечимлари тўғрисида илмий асосланган таклиф ва тавсиялар берилган.
Мирзиёев Ш.М. Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Хавфсизлик кенгашининг кенгайтирилган таркибдаги мажлисидаги нутқи.
Ўзбекистон Республикаси ИИВнинг 2024 йил 05 октябрдаги 555-сон “Ички ишлар органлари ходимларининг хизмат, жанговар, жисмоний ва ахлоқий-психологик тайёргарлигини ташкил этиш, малака тоифаси ҳамда рейтинг баҳолаш тизимини янада такомиллаштириш тўғрисида”ги буйруғи. – Т., 2022.
Ҳарбий хизмат тайёргарлиги. Т. 1. Ўқ отиш: Дарслик/ А.А. Кочкаров, У.Ш. Юлдашев, М.М. Алимов ва бошқ.; Масъул муҳаррир полковник И.Х. Махмудов. – Т., 2020. – 488 б