SPORT BO‘YICHA AGENTLAR FAOLIYATINI HUQUQIY TARTIBGA SOLISHGA QARATILGAN XALQARO QOIDALAR VA RIVOJLANGAN XORIJIY DAVLATLARNING TAJRIBASI HAMDA ULARNI MILLIY QONUNCHILIKKA IMPLEMENTATSIYA QILISH ISTIQBOLLARI
Maqola sport sohasida agentlar faoliyatini huquqiy tartibga solishga qaratilgan xalqaro qoidalar va rivojlangan xorijiy davlatlar tajribasini o‘rganishga bag‘ishlangan. Unda sport agentlari faoliyatini tartibga soluvchi xalqaro standartlar, shu jumladan FIFA, UEFA va boshqa tashkilotlar tomonidan ishlab chiqilgan normalar tahlil qilinadi. Shuningdek, AQSH, Yevropa Ittifoqi va boshqa davlatlardagi amaliyotlar, ularning qonunchilik bazasi va samaradorligi ko‘rib chiqiladi. Maqolada ushbu tajribalarni O‘zbekiston milliy qonunchiligiga implementatsiya qilish imkoniyatlari va istiqbollari muhokama qilinadi, mavjud muammolar va ularning yechimlari ko‘rsatiladi.
Yetmishboyev, M. . (2025). SPORT BO‘YICHA AGENTLAR FAOLIYATINI HUQUQIY TARTIBGA SOLISHGA QARATILGAN XALQARO QOIDALAR VA RIVOJLANGAN XORIJIY DAVLATLARNING TAJRIBASI HAMDA ULARNI MILLIY QONUNCHILIKKA IMPLEMENTATSIYA QILISH ISTIQBOLLARI. Евразийский журнал права, финансов и прикладных наук, 5(10), 86–95. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/63014