TIJORAT BANKLARIDA MOLIYAVIY HISOBOTLARNI XALQARO STANDARTLARI JORIY QILISH AMALIYOTLARI VA ULARNI TAKOMILLASHTIRISH
Mazkur maqola tijorat banklarida moliyaviy xisobotlarni xalqaro standartlari joriy qilish amaliyotlari va ularni takomillashtirish masalalarini yoritgan bo’lib, bugungi kunda yurtimizda moliya – bank sohasida amalga oshirilayotgan islohatlar haqida ma’lumotlar jamlaydi. Shuningdek, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoniga binoan tijorat banklarida MHXSni joriy etishning bosqichlari, foydali va qiyin jihatlariko’rib chiqilgan.
Abdusamatov , X. . . (2022). TIJORAT BANKLARIDA MOLIYAVIY HISOBOTLARNI XALQARO STANDARTLARI JORIY QILISH AMALIYOTLARI VA ULARNI TAKOMILLASHTIRISH. Eurasian Journal of Mathematical Theory and Computer Sciences, 2(12), 53–56. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJMTCS/article/view/6043
Karimov I.A. Bank tizimi, pul muomalasi, kredit, investitsiya va moliyaviy barqarorlik to'g'risida. —Т.: «O'zbekiston*, 2005.