TIJORAT BANKLARIDA MOLIYAVIY HISOBOTLARNI XALQARO STANDARTLARI JORIY QILISH AMALIYOTLARI VA ULARNI TAKOMILLASHTIRISH
Abstrak:
Mazkur maqola tijorat banklarida moliyaviy xisobotlarni xalqaro standartlari joriy qilish amaliyotlari va ularni takomillashtirish masalalarini yoritgan bo’lib, bugungi kunda yurtimizda moliya – bank sohasida amalga oshirilayotgan islohatlar haqida ma’lumotlar jamlaydi. Shuningdek, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoniga binoan tijorat banklarida MHXSni joriy etishning bosqichlari, foydali va qiyin jihatlariko’rib chiqilgan.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
##submission.howToCite##:
Abdusamatov , X. . . (2022). TIJORAT BANKLARIDA MOLIYAVIY HISOBOTLARNI XALQARO STANDARTLARI JORIY QILISH AMALIYOTLARI VA ULARNI TAKOMILLASHTIRISH. Yevrosiyo Matematik Nazariya Va Kompyuter Fanlari Jurnali, 2(12), 53–56. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJMTCS/article/view/6043
##submission.citations##:
Karimov I.A. Bank tizimi, pul muomalasi, kredit, investitsiya va moliyaviy barqarorlik to'g'risida. —Т.: «O'zbekiston*, 2005.