ҲУҚУҚБУЗАРЛИКЛАР ПРОФИЛАКТИКАСИНИНГ ТУШУНЧАСИ, МАҚСАДИ, ВАЗИФАЛАРИ ҲАМДА ПРИНЦИПЛАРИГА ОИД АЙРИМ МУЛОҲАЗАЛАР
Ушбу мақолада ҳуқуқбузарликлар профилактикасининг тушунчаси, мақсади, вазифалари ҳамда принципларига оид фикр ва мулоҳазалар ёритилган бўлиб, бу борада хорижий давлатлар тажрибаси ўрганилган.
Камилов, М. . (2023). ҲУҚУҚБУЗАРЛИКЛАР ПРОФИЛАКТИКАСИНИНГ ТУШУНЧАСИ, МАҚСАДИ, ВАЗИФАЛАРИ ҲАМДА ПРИНЦИПЛАРИГА ОИД АЙРИМ МУЛОҲАЗАЛАР. Eurasian Journal of Law, Finance and Applied Sciences, 3(2), 160–168. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/10568
Кулдашев Н. Ўзбекистонда Жамоат хавфсизлиги соҳасида давлатхусусий шерикликни ташкил этиш масалалари //Central Asian Research Journal for Interdisciplinary Studies (CARJIS). – 2022. – Т. 2. – №. 3. – С. 133-140.
Ўзбекистон Республикасининг 2014 йил 14 майдаги “Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тўғрисида”ги қонуни. Электрон манба: https://lex.uz/acts/2387357. (мурожаат вақти 22.02.2023 й.)
Норбутаев Э. Ички ишлар органларининг лицензиялаш фаолиятининг ҳуқуқий асосларини ривожлантиришнинг айрим масалалари //Общество и инновации. – 2021. – Т. 2. – №. 5. – С. 69-77.
Охунов З., Қушбоқов Ш. Талабалар томонидан содир этиладиган ҳуқуқбузарликларни олдини олишга оид айрим мулоҳазалар //Eurasian Journal of Law, Finance and Applied Sciences. – 2022. – Т. 2. – №. 11. – С. 34-39.
Эшмуродов Э. Хорижий мамлакатларда ҳуқуқбузарликлар профилактикаси //Общество и инновации. – 2021. – Т. 2. – №. 4/S. – С. 7-12.