O'ZBEKISTONDA OMMAVIY AXBOROT VOSITALARI XAVFSIZLIGI
Maqolada so‘z erkinligini ta’minlash, axborot va ommaviy kommunikatsiyalar sohasini boshqarish tizimini qayta tashkil qilish, ommaviy axborot vositalarining rolini oshirish, axborot tizimlari xavfsizligini ta’minlash, Axborot xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar aks ettirilgan
Imamov , S. B. (2022). O’ZBEKISTONDA OMMAVIY AXBOROT VOSITALARI XAVFSIZLIGI . Eurasian Journal of Law, Finance and Applied Sciences, 2(4), 34–37. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/1346
Mirziyoyev Sh.M. Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlariga. www.uza.uz 2017 yil 27-iyun.
Ahatova I. "Saida Mirziyoyeva: << Axborot xizmatlarini tizimini tubdan takomillashtirish lozim!>> http://uza.uz/oz/society/saida-mirziyeeva-akhborot-khizmatlari-tizimini-tubdan-takomi-28-05-2019 "
O'zbekiston Respublikasining "Ommaviy axborot vositalari to'g'risida" gi qonuni (yangi tahriri). - www.lex.uz
Prezident OAV xodimlarini tabrikladi va professionallikga chaqirdi. https://www.gazeta.uz/oz/2020/06/26/president-media/
O'zbekiston Respublikasining "Axborot erkinligi prinsiplari va kafolatlari to'g'risida"gi qonuni. /Axborot va axborotlashtirishga oid normativ-huquqiy hujjatlar to'plami. -T.: Adolat, 2008.