MAMLAKATIMIZDA ADOLAT VA QONUN USTUVORLIGI TAMOYILLARINI TARAQQIYOTNING ENG ASOSIY VA ZARUR SHARTIGA AYLANTIRISH
Abstract:
Maqolada 2017-2021-yillarda O’zbekiston Respublikasini rivojlantirish bo’yicha Harakatlar trategiyasining ikkinchi – Qonun ustuvorligini ta’minlash va sud-huquq tizimini yanada isloh qilishning ustuvor yo’nalishlari bo’yicha amalga oshirilgan ishlar. Xalqimiz talablarini inobatga olgan holda, Prezidentimiz tomonidan Yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasini ishlab chiqish zaruriyati.
How to Cite:
Baxtiyorovich, T. B. . (2022). MAMLAKATIMIZDA ADOLAT VA QONUN USTUVORLIGI TAMOYILLARINI TARAQQIYOTNING ENG ASOSIY VA ZARUR SHARTIGA AYLANTIRISH . Eurasian Journal of Law, Finance and Applied Sciences, 2(4), 50–52. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/1350
References:
Mirziyoyev Sh.M. Erkin va farovon, demokratik O‘zbekiston davlatini birgalikda barpo etamiz. – T.: O‘zbekiston, 2016.
Mirziyoyev Sh.M. Qonun ustuvorligi va inson manfaatlarini ta’minlash – yurt taraqqiyoti va xalq farovonligining garovi.–T.:O‘zbekiston, 2017.
Mirziyoyev Sh.M. Buyuk kelajagimizni mard va olijanob xalqimiz bilan quramiz.
2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha harakatlar strategiyasi // https://www.lex.Uz
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining “2022-2026 yillarga mo’ljallangan Yangi O’zbekistonning taraqqiyot strategiyasi to’g’risida” 2022 yil 28 yanvardagi PF-60 son Farmoni