“ОБОД ВА ХАВФСИЗ МАҲАЛЛА” ТАМОЙИЛИ АСОСИДА РЕСПУБЛИКА МАҲАЛЛАЛАРИДА ЖИНОЯТЧИЛИКНИ ОЛДИНИ ОЛИШ
Мазкур мақолада “Обод ва хавфсиз маҳалла” тамойили асосида республика маҳаллаларида жиноятчиликни олдини борасида қилинган ишлар сарҳисоби таҳлил этилиб ушбу соҳани янада такомиллаштириш борасида фикр-мулоҳазалар ва таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқилган.
Юсупов Р. Д. Ички ишлар органларининг ҳудудларда “маҳаллабай”,“оилабай” ва “фуқаробай” тартибида ишлашини ташкил этиш ва бошқариш //Barqarorlik va yetakchi tadqiqotlar onlayn ilmiy jurnali. – 2022. – С. 262-268.
Ўзбекистон Республикасининг “Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари тўғрисида”ги 2013-йил 22-апрелдаги ЎРҚ-350-сонли қонунининг ЎзР қонун ҳужжатлари тўплами,11.09.2019 й., 03/19/566/3734-сон. Янги таҳрири
Ғаниев Ф. “Обод ва хавфсиз маҳалла” тамойилига асосланган тизимни жорий этишда фуқоролар йиғинларини фаолиятини тизимли йўлга қўйиш //Евразийский журнал права, финансов и прикладных наук. – 2023. – Т. 3. – №. 3. – С. 96-98.