“ОБОД ВА ХАВФСИЗ МАҲАЛЛА” ТАМОЙИЛИ АСОСИДА РЕСПУБЛИКА МАҲАЛЛАЛАРИДА ЖИНОЯТЧИЛИКНИ ОЛДИНИ ОЛИШ
Мазкур мақолада “Обод ва хавфсиз маҳалла” тамойили асосида республика маҳаллаларида жиноятчиликни олдини борасида қилинган ишлар сарҳисоби таҳлил этилиб ушбу соҳани янада такомиллаштириш борасида фикр-мулоҳазалар ва таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқилган.
Мирзаходжаев, Д. . (2023). “ОБОД ВА ХАВФСИЗ МАҲАЛЛА” ТАМОЙИЛИ АСОСИДА РЕСПУБЛИКА МАҲАЛЛАЛАРИДА ЖИНОЯТЧИЛИКНИ ОЛДИНИ ОЛИШ. Eurasian Journal of Law, Finance and Applied Sciences, 3(9), 61–64. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/EJLFAS/article/view/20691
Юсупов Р. Д. Ички ишлар органларининг ҳудудларда “маҳаллабай”,“оилабай” ва “фуқаробай” тартибида ишлашини ташкил этиш ва бошқариш //Barqarorlik va yetakchi tadqiqotlar onlayn ilmiy jurnali. – 2022. – С. 262-268.
Ўзбекистон Республикасининг “Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари тўғрисида”ги 2013-йил 22-апрелдаги ЎРҚ-350-сонли қонунининг ЎзР қонун ҳужжатлари тўплами,11.09.2019 й., 03/19/566/3734-сон. Янги таҳрири