ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ИЧКИ ИШЛАР ОРГАНЛАРИ ЭКСПЕРТ-КРИМИНАЛИСТИКА ФАОЛИЯТИДА КАДРЛАР ТАЙЁРЛАШДА ЗАМОНАВИЙ ИННОВАЦИОН ТЕХНОЛОГИЯЛАРДАН ФОЙДАЛАНИШ САМАРАСИ
Мазкур мақолада Ўзбекистон Республикаси ички ишлар органлари эксперт-криминалистика фаолияти учун кадрлар тайёрлаш жараёнининг замонавий технологиялардан фойдаланиш, яқин ўтмишдаги ва ҳозирги кундаги фаолияти қисқача сарҳисоб қилиниб, амалга оширилган ислоҳотлар ҳамда ушбу жараёнда юзага келаётган айрим муаммоли ҳолартларнинг таҳлили ва уларнинг ечимига қаратилган асослантирилган таклифлар баён этилган.
Ж.Холов “Салоҳиятли кадрлар ислоҳотлар тақдирини белгилайди” https://akadmvd.uz/uz/news/salohiyatli-kadrlar-islohotlar-taqdirini-belgilaydi
Ўзбекистон Республикасининг “Суд экспертизаси тўғрисида”ги қонуни ЎРҚ-549-сон 2010 йил 1 июнь
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ички ишлар органларининг эксперт-криминалистика фаолиятини замонавий илм-фан ютуқларини кенг жорий этган ҳолда янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ПҚ-122-сон 2022 йил 8 февраль.