ПРОФИЛАКТИКА ИНСПЕКТОРИНИНГ ТАРБИЯСИ ОҒИР БЎЛГАН ВОЯГА ЕТМАГАНЛАР БИЛАН ИШЛАШ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ЕТИШ БЎЙИЧА ИЛҒОР ХОРИЖИЙ ДАВЛАТЛАР ТАЖРИБАСИ
Ушбу мақола профилактика инспекторининг тарбияси оғир бўлган вояга етмаганлар билан ишлаш фаолиятини ҳуқуқий ва ташкилий жиҳатлари, ушбу тоифадаги вояга етмаганлар билан амалга ошириладиган профилактик чора-тадбирлар тизимига доир хорижий давлатларнинг тажрибаси ҳамда такомиллаштириш масалалари ёритилган.
Бабаханов, Ҳ. . (2024). ПРОФИЛАКТИКА ИНСПЕКТОРИНИНГ ТАРБИЯСИ ОҒИР БЎЛГАН ВОЯГА ЕТМАГАНЛАР БИЛАН ИШЛАШ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ЕТИШ БЎЙИЧА ИЛҒОР ХОРИЖИЙ ДАВЛАТЛАР ТАЖРИБАСИ. Yevrosiyo Ilmiy Tadqiqotlar Jurnali, 4(4), 95–100. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/ejar/article/view/29975
http://book.uz/ (Электрон адабиётлар кутубхонаси).
http://www.google.ru (Google қидирув тизими).
Кушбаков, Д. (2023). Жиноят субъекти институтининг тартибга солинишига доир хорижий тажриба. Journal of Fundamental Studies, 1(5), 41-52.