TA’LIM JARAYONIDA MUAMMOLI VA TEXNOLOGIK YONDASHUV TAMOYILLARI, TURLARI VA ISHLAB CHIQISH BOSQICHLAR
Ta’lim jarayonida muammoli va texnologik yondashuv tamoyillari, turlari va ishlab chiqish bosqichlari yoritilgan.
O‘zbekiston Respublikаsi Prezidentining O‘zbekiston Respublikаsi Mаktаbgаchа tа’lim tizimini 2030-yilgаchа rivojlаntirish konsepsiyаsini tаsdiqlаsh to‘g‘- risidа qаrori PQ-4312 08.05.2019
O‘zbekiston Respublikаsi Prezidentining аlohidа tа’lim olish ehtiyojlаri bo‘lgаn bolаlаrgа tа’lim - tаrbiyа berish tizimini yаnаdа tаkomillаshtirish chorа – tаdbirlаri to‘g‘risidаgi qаrori -4860 13.10.2020
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha Harakatlar strategisi to‘g‘risida”gi PF 4947-sonli Farmoni.
PF-5712-сон 29.04.2019. O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida.
O‘zbеkistоn Rеspublikаsi tа’lim tizimi. Tа’lim sоhаsidа dаvlаt siyosаtining аsоsiy yo‘nаlishlаri. O‘zbеkistоn Rеspublikаsining «Tа’lim to‘g‘risidа» gi qonuni.
PF-5847-сон 08.10.2019. O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida.
PQ-3955-сон 30.09.2018. Maktabgacha ta’lim tizimini boshqarishni takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida.
O‘zbekiston Respublikasining “Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida”gi Qonuni, 2016 yil 14 sentyabr. O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari to‘plami, 37-son, 426-modda.
Mirziyoyev SH.M. Qonun ustuvorligi va inson manfaatlarini taʼminlash yurt taraqqiyoti va xalq farovonligining garovi. O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganining 24 yilligiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi maʼruza. 2016 yil 7 dekabr. - Toshkent: O‘zbekiston NMIU, 2017. - 48 b.
Mirziyoyev SH.M. Buyuk kelajagimizni mard va oliyjanob xalqimiz bilan birga quramiz. Toshkent., “O‘zbekiston” 2017. - 488 b.