TA’LIM JARAYONIDA MUAMMOLI VA TEXNOLOGIK YONDASHUV TAMOYILLARI, TURLARI VA ISHLAB CHIQISH BOSQICHLAR
Ta’lim jarayonida muammoli va  texnologik yondashuv tamoyillari, turlari va    ishlab chiqish bosqichlari yoritilgan.
Shodmonova , R. . (2025). TA’LIM JARAYONIDA MUAMMOLI VA TEXNOLOGIK YONDASHUV TAMOYILLARI, TURLARI VA ISHLAB CHIQISH BOSQICHLAR. Наука и технология в современном мире, 4(29), 7–13. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/zdift/article/view/64686
O‘zbekiston Respublikаsi Prezidentining O‘zbekiston Respublikаsi Mаktаbgаchа tа’lim tizimini 2030-yilgаchа rivojlаntirish konsepsiyаsini tаsdiqlаsh to‘g‘- risidа qаrori PQ-4312 08.05.2019
O‘zbekiston Respublikаsi Prezidentining аlohidа tа’lim olish ehtiyojlаri bo‘lgаn bolаlаrgа tа’lim - tаrbiyа berish tizimini yаnаdа tаkomillаshtirish chorа – tаdbirlаri to‘g‘risidаgi qаrori -4860 13.10.2020
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha Harakatlar strategisi to‘g‘risida”gi PF 4947-sonli Farmoni.
PF-5712-сон 29.04.2019. O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida.
O‘zbеkistоn Rеspublikаsi tа’lim tizimi. Tа’lim sоhаsidа dаvlаt siyosаtining аsоsiy yo‘nаlishlаri. O‘zbеkistоn Rеspublikаsining «Tа’lim to‘g‘risidа» gi qonuni.
PF-5847-сон 08.10.2019. O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida.
PQ-3955-сон 30.09.2018. Maktabgacha ta’lim tizimini boshqarishni takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida.
O‘zbekiston Respublikasining “Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida”gi Qonuni, 2016 yil 14 sentyabr. O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari to‘plami, 37-son, 426-modda.
Mirziyoyev SH.M. Qonun ustuvorligi va inson manfaatlarini taʼminlash yurt taraqqiyoti va xalq farovonligining garovi. O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganining 24 yilligiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi maʼruza. 2016 yil 7 dekabr. - Toshkent: O‘zbekiston NMIU, 2017. - 48 b.
Mirziyoyev SH.M. Buyuk kelajagimizni mard va oliyjanob xalqimiz bilan birga quramiz. Toshkent., “O‘zbekiston” 2017. - 488 b.