BO‘LAJAK TEXNOLOGIK TA’LIM O‘QITUVCHILARINING KASBIY TAYYORGARLIK METODIKASI
Ushbu maqolada bo‘lajak texnologik ta'lim o‘qituvchilarini kasbiy tayyorgarlik metodikasida - zamonaviy ta’lim tizimining muhim jihatlaridan biri bo‘lib, o‘qituvchining kasbiy malakasini oshirish, uning pedagogik va texnologik ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan tizimli jarayonni anglatadi. Bunday tayyorgarlik o‘qituvchining nafaqat nazariy bilimlarini, balki amaliy ko‘nikmalarini ham mustahkamlashga yordam berishi yoritilgan.
Hojikarimova , G. . (2025). BO‘LAJAK TEXNOLOGIK TA’LIM O‘QITUVCHILARINING KASBIY TAYYORGARLIK METODIKASI. Центральноазиатский журнал образования и инноваций, 4(3), 22–23. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/cajei/article/view/46846
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 8 oktyabrdagi PF-5847-sonli “O‘zbekiston Respublikasi олий oliy ta`lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risidagi” Farmoni. httрs://lex.uz/dосs/4545884
"Pedagogik texnologiyalar va ularning ta'lim jarayonidagi roli." Abduqodirov, R. (2019). Tashkent: Fan va texnologiya nashriyoti.
"Zamonaviy ta'lim metodikalari." Tashkent: O‘zbekiston Respublikasi Ta'lim vazirligi. Gulomova, N. (2020).