МОЛИЯВИЙ УНДИРУВЛАР ТУШУНЧАСИ, ТУРЛАРИ ВА МАЗМУН-МОҲИЯТИ
Молиявий ундирувларни амалга ошириш жараёнида қарздорга нисбатан кўриладиган чоралар, хусусан, қарздорнинг мол-мулкини хатлаш ва уни реализация қилиш йўли билан ундирувни қарздорнинг мол-мулкига қаратишнинг самарадорлиги мавзуси суд-ҳуқуқ ислоҳотларини амалга ошириш жараёнида муҳокама қилинаётган муҳим муаммолардан биридир. Шу боисдан, мазкур мақолада муаллиф томонидан молиявий ундирувлар тушунчаси, турлари ва мазмун-моҳияти илмий-назарий жиҳатдан атрофлича тадқиқ этилиб, таклиф ва тавсиялар берилган.
Мамарасулов , Д. (2023). МОЛИЯВИЙ УНДИРУВЛАР ТУШУНЧАСИ, ТУРЛАРИ ВА МАЗМУН-МОҲИЯТИ. Наука и инновация, 1(27), 11–14. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/si/article/view/21878
Неваи Л. Вопросы охвата и систематики урегулирования гражданского процесс в ВНР // Ходжиев Ю.М. Суд қарорларини мажбурий ижро этиш шартлари ва тартиби: Дис. ... канд. юрид. наук, - Тошкент, 2008 й. 21 б.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2016 йил 5 октябрдаги, ПФ-4848-сонли “Тадбиркорлик фаолиятининг жадал ривожланишини таъминлашга, хусусий мулкни ҳар томонлама ҳимоя қилишга ва ишбилармонлик муҳитини сифат жиҳатидан яхшилашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Фармонига // Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами, 2016 й., 40-сон, 467-модда; Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2016 йил 21 октябрдаги “Суд-ҳуқуқ тизимини янада ислоҳ қилиш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини ишончли ҳимоя қилиш кафолатларини кучайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-4850-сонли фармони // Ўзбекистон Республикаси Қонун ҳужжатлари тўплами, 2016 й., 43-сон, 497-модда.
Ўразалиев М.Қ. Ижро иши юритиш. Ўқув қўллaнмa. –Т.: ТДЮИ нашриёти, 2011й. 60-б.
Адик Ли, Ўзбекистон Республикаси молия ҳуқуқи: Юридик олий ўқув юртлари учун дарслик/ Масъул муҳаррир: М.Ҳ.Рустамбоев. -Т.: Тошкент Давлат юридик институти, 2006 й. – 6-бет.