YANGI KONSTITUTSIYA–TARAQQIYOT POYDEVORI
Mazkur maqolada Yangi O‘zbekistonni bunyod etishda va rivojlantirishda yangi tahrirdagi Konstitutsiyaning roli kattaligi, unga kiritilgan o‘zgartirishlar jamiyat va davlat hayotini yangi bosqichga olib chiqishga va Itelektual mulk sohasini rivojlantirishga, jamiyat va davlatning, ijtimoiy, iqtisodiy va madaniy sohada yanada rivojlanishi uchun muhim ahamiyat kasb etishi tushuntirilgan va asoslab berilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi. 01.05.2023.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022–2026 yillarda O‘zbekiston Respublikasida intellektual mulk sohasini rivojlantirish strategiyasi to‘g‘risidagi PQ-221-sonli Qarori. 26.04.2022
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar, sud va ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlari hamda jamoatchilik faollari bilan referendum yakunlariga bag‘ishlangan uchrashuv. 08.05.2023.