МУЛКДОРЛАРДА ЖАМИЯТ ТАРАҚҚИЁТИГА ДАХЛДОРЛИК ТУЙҒУСИНИ ШАКЛЛАНИШИДА МАЪНАВИЙ ЕТУКЛИКНИНГ АҲАМИЯТИ
Ушбу мaқoлaдa мулкдорлар қатламида қолаверса ёшларда ватанга дахлдорлик ватанпарварлик туйғуларини шаклланиши, жамиятда маънавий етукликнинг ривожланиши ва бу ривожланишда мулкдорларнинг қатламининг роли тўғрисидаги фикр вa мулoҳaзaлaр умумлaштиришгa ҳaрaкaт қилинди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёевниг Олий Мажлис Сенати ва Қонунчилик палатаси аъзоларига Мурожаатномаси.-Т.: 29 декабрь. 2020.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори.– 03.05.2019 йил. № (4307)
Rakhmankulov, F. R. (2023, October). THE NEED TO FORM A SENSE OF SOCIAL RESPONSIBILITY AMONG THE OWNERS. In Международная конференция академических наук (Vol. 2, No. 10, pp. 17-19).
Рахманкулов, Ф. (2023). MULKDОRLАR QАTLАMIDА IJTIMОIY MАS’ULIYАT TUYG ‘USINI SHАKLLАNTIRISH MАSАLАLАRI. Ижтимоий-гуманитар фанларнинг долзарб муаммолари/Актуальные проблемы социально-гуманитарных наук/Actual Problems of Humanities and Social Sciences., 3(11).