O’ZBEKISTONDA TADBIRKORLIK FAOLIYATINI TARTIBGA SOLINISHI
Tadbirkorlik bugungi rivojlangan O’zbekiston Respublikasi fuqorolari ko’p ishlatadigan jumlaga aylanib ulgurdi. Respublikamizda so’ngi yillarda tadbirkorlik faoliyati bilan shug’ullanmoqchi bolgan insonlar uchun har qachongidan ham ko’p etibor qaratilmoqda. O’zbekiston tadbirkorlik faoliyati bilan shug’ullanish uchun chinakkam imkoniyat yaratib,bugungi kunda ushbu sohada ko’plab yutuqlarga erishilmoqda. Tadbirkorlik yoki biznes inglizcha so’zdan olingan bo’lib, business bandlik degan ma’noni anglatib, qonun doirasidagi tijoriy faoliyatga aytiladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksi, 8-moddaning birinchi qismi Oʻzbekiston Respublikasining 2021 yil 21 apreldagi OʻRQ-683-sonli Qonuni tahriri.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Islom hamkorlik tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari kengashi 43 - sessiyasining ochilish marosimidagi nutqi.
Oʻlmasov, A. Vahobov. Iqtisod-Moliya. – Toshkent: Davlat Iqtisodiyot universiteiti Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʻlim vazirligi, 2014. – 524 b.