O‘ZBEKISTON IQTISODIYOTINI TAKOMILLASHTIRISHDA OLIB BORILAYOTGAN ISLOHOTLAR VA ULARNING TATBIQLARI
Ushbu tezisda O‘zbekistonning muhim tarmoqlaridan bo‘lmish iqtisodiyotni rivojlantirishda hozirda amalga oshirilayotgan turli chora-tadbirlar va xorijiy mamlakatlar bilan qilinayotgan hamkorliklar va prezidentimizning bu boradagi farmonlari batafsil keltirib o‘tildi. Xususan, O‘zbekiston-Qatar iqtisodiy aloqalari haqida alohida ta’kidlab o‘tildi. Shuningdek, Jahon Savdo Tashkilotining O‘zbekiston uchun muhimlik darajasi va mamlakatimizda bu tashkilotga qo‘shilish uchun olib borilayotgan sa’y-harakatlar yetarlicha mavzu doirasida o‘rganib chiqildi va xulosalar bildirildi.
Nizomiddinova , M. . (2023). O‘ZBEKISTON IQTISODIYOTINI TAKOMILLASHTIRISHDA OLIB BORILAYOTGAN ISLOHOTLAR VA ULARNING TATBIQLARI. Молодые ученые, 1(17), 44–47. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/yo/article/view/22776