MUSTAQILLIK DAVRIDA BUXORO TURIZM INFRATUZILMASINING RIVOJLANISHI VA ZAMONAVIY OBYEKTLAR
Mazkur maqolada O‘zbekiston mustaqilligi yillarida Buxoro viloyatida turizm infratuzilmasining rivojlanish jarayonlari tahlil qilinadi. Xususan, tarixiy-madaniy meros obyektlarini saqlash va ulardan samarali foydalanish, zamonaviy mehmonxonalar, transport va servis xizmatlarining shakllanishi hamda turizm sohasini rivojlantirishga qaratilgan davlat siyosatining ahamiyati yoritiladi.
Azimov O., Buxoro viloyatida ichki turizmning hozirgi holati va istiqboldagi rivojlanish yo‘llari, Yashil Iqtisodiyot va Taraqqiyot jurnali, 2025.
Developing tourism infrastructure — rasmiy yozuv, Buxoro turizm infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha loyihalar haqida ma’lumot. UzA.
Tourist cluster “Bukhara Desert Oasis & Spa" opens in Bukhara, UzDaily — Buxoroda yangi turistik klaster ochilishi va uning infratuzilmasi haqida.
Uzbekistan plans to boost tourism in Bukhara region, UzDaily.uz — Buxoro turizm infratuzilmasini kengaytirish bo‘yicha rejalashtirilayotgan obyektlar va loyihalar haqida.
Programme of accelerated development of tourist potential of Bukhara city and Bukhara region adopted, UzDaily.uz (2017) — Buxoro turizm salohiyatini kuchaytirish dasturi haqida.
Жумаева, З. К. (2024). Мобильный Маркетинг Как Эффективное Средство Стимулирования Сбыта Товаров И Услуг. Miasto Przyszłości, 54, 697- 702.