O’ZBEKISTONDA TURIZIMNING BARQAROR RIVOJLANISH YO’NALISHLARI
Mazkur maqolada O‘zbekistonda turizmning barqaror rivojlanish yo’nalishlari va holati va taraqqiyoti industriyasi,ichki turizmni rivojlantirishning dolzarbligi va mamlakatning turizm infratuzilmasi tarmoqlariga alohida e’tibor qaratilgan. Shuningdek, turizm sohasini rivojlantirish bo‘yicha davlat siyosati va strategiyasini amalga oshirish jarayonida muhim tarmoqlardan biriga aylanib ulgurgan soha hisoblanadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 2019-yil 5-yanvardagi “O‘zbekiston respublikasida turizmni jadal rivojlantirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-5611-son farmoninh 1-ilovasidan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 2017-yil 16-avgustdagi “2018-2019-yillarda turizm sohasidagi rivojlantirish bo‘yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroridan.
Tuxliyev I.S., Hayitboyev R., Safarov B.Sh.,Tursunova G.R. Turizm asoslari.-T.: Fan va texnologiya, 2014.