HUKUMATNING HUQUQ IJODKORLIK FAOLIYATINI TAKOMILLASHTIRISH
Abstract:
Ushbu maqolada davlat hokimiyati, shu jumladan, hukumat va boshqa ijro etuvchi davlat organlarining huquq ijodkorlik faoliyati nazariy-huquqiy jihatdan tahlil etilib, ushbu sohani tartibga soluvchi ayrim qonun hujjatlarni yanada takomillashtirish takliflari ilgari surilgan.
How to Cite:
Allambergenov, S. (2025). HUKUMATNING HUQUQ IJODKORLIK FAOLIYATINI TAKOMILLASHTIRISH. Central Asian Journal of Education and Innovation, 4(3), 87–92. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/cajei/article/view/47248
References:
Qoraqalpog‘iston Respublikasining «Normativ-huquqiy hujjatlar to‘g‘risida»gi qonuni. Nukus, 2001. 2-m.// http://sovminrk.gov.uz/uz/pages/show/1794
Xusanova M.A. Qonunchilik tashabbusi huquqi: muammolar va yechimlar: Yurid. fan. nomz. ... dis. avtoref. – T.: TDYUI. – 2012. – B. 8.
Дмитриев С.А. Конституцинно-правовой статус Правительства Российской Федерации: Автореф. дис. ...канд. юрид. наук. – Москва, 2006 – С. 20–21.