СУДЬЯЛАР ОЛИЙ КЕНГАШИ ҲУЗУРИДАГИ СУДЬЯЛАР ОЛИЙ МАКТАБИ ЖИНОЯТ ҲУҚУҚИ ИХТИСОСЛИГИ ТИНГЛОВЧИСИ
Мазкур тадқиқотда чақалоқлар савдоси билан боғлиқ жиноятларни тергов қилишда чет давлатларнинг ҳуқуқий, ташкилотчилик ва амалий тажрибалари ёритилган. Чақалоқлар савдоси – инсон савдосининг ўзига хос кўриниши бўлиб, у бутун дунёда жамиятнинг маънавий, ҳуқуқий ва ижтимоий қийматларига жиддий таҳдид солади.
Ўзбекистон Республикасининг Конституцияси. Қонунчилик маълумотлари миллий базаси, 01.05.2023 й. №03/23/837/0241. https://lex.uz/docs/6445147
Ўзбекистон Республикасининг Жиноят-процессуал кодекси. Қонунчилик маълумотлари миллий базаси, 01.04.1995 й. https://lex.uz/docs/111460
Ўзбекистон Республикасининг Жиноят кодекси. Қонунчилик маълумотлари миллий базаси, 01.04.1995 й. https://lex.uz/docs/111460
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.Мирзиёевнинг “Одам савдосига қарши курашиш ва муносиб меҳнат тамойилларини кенг жорий этишга оид қўшимча чора тадбирлар тўғрисида”ги Фармони 21.12.2023 й. ПФ-210-сон, https://lex.uz/docs/6703984
Ўзбекистон Республикасининг «Одам савдосига қарши курашиш тўғрисида»ги ЎРҚ-154-сон Қонуни, 17.04.2008 й. https://lex.uz/docs/4953314
Инсон ҳуқуқлари умумжаҳон декларацияси. Инсон ҳуқуқлари соҳасида миграция ва одам савдосига қарши курашиш бўйича ҳуқуқий ҳужжатлар тўплами. Т.: 2007 йил Г.
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Украина Ҳукумати ўртасида жиноятчиликка қарши курашда ҳамкорлик тўғрисида Битим. Тошкент, 1995 йил 20 июнь “Норма” ахборот-ҳуқуқий тизими (2009 йил 3 февралдаги таҳрири).
Ўзбекистон Республикаси, Европа ҳамжамияти ва унга аъзо давлатлар ўртасида шериклик ва ҳамкорлик тўғрисидаги битим. Флоренция, 21 июнь 1996 йил. “Норма” ахборот - ҳуқуқий тизими (2009 йил 3 февралдаги версия).
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Чехия Республикаси Ҳукумати ўртасида жиноятчиликка қарши курашиш соҳасидаги ҳамкорлик тўғрисидаги Битим; Тошкент, 1998 йил 17 июнь “Норма” ахборот-ҳуқуқий тизими (2009 йил 3 февралдаги таҳрири).
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Қозоғистон Республикаси Ҳукумати ўртасида жиноятчиликка қарши курашда ҳамкорлик тўғрисида Битим. Тошкент, 1998 йил 30 октябр Ўзбекистон Республикасининг халқаро шартномалари тўплами. 2005 йил, 2-4-сон.