SOLIQLAR VA BOSHQA MAJBURIY TO`LOVLAR TASNIFI,TURLARI HAMDA HISOBGA OLISH VAZIFALARI
Maqola soliq va boshqa majburiy to‘lovlar bo‘yicha qarzdorlikni kamaytirish yo‘llariga bag‘ishlangan bo‘lib, qarzdorlikni majburiy undirish mexanizmidagi o‘zgarishlar va takomillashtirish   masalalari   atroflicha   yoritilgan.   Tadqiqot   natijasida   tegishli   xulosalar shakllantirilib, ilmiy taklif va amaliy tavsiyalar ishlab chiqilgan.
VALISHEROV , D. (2024). SOLIQLAR VA BOSHQA MAJBURIY TO`LOVLAR TASNIFI,TURLARI HAMDA HISOBGA OLISH VAZIFALARI. Science and Innovation, 2(1), 16–17. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/si/article/view/25386
O’zbekiston Resmpublikasi Konstitutsiyasi. -T.: “Adolat” 2016 y.2.O’zbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksi.
O’zbekiston Respublikasining 21.12.1995 y. 163-I-son va 29.08.1996 y. 256-I-son Qonunlari bilan tasdiqlangan (Oxirgi marta O’zR 23.05.2019 y. O’RQ-542-son Qonuni bilan o’zgartirishlar kiritilgan).
O’zbekiston Respublikasining Mehnat kodeksi. O’zbekiston Respublikasining 21.12.1995 y. 161-I-son Qonuni bilan tasdiqlangan (Oxirgi marta O’zR 09.01.2019 y. O’RQ-514-son Qonuni bilan o’zgartirishlar kiritilgan).
O’zbekiston Respublikasi Soliq kodeksi. O’zR 30.12.2019 y. O’RQ-599 -son Qonuni bilan tasdiqlangan
«Banklar va bank faoliyati to’g’risida» O’zR Qonuni 2019 yil 5 noyabrdagi O’RQ-580-son yangi tahrir.