ICHKI ISHLAR ORGANLARIDA MA’NAVIY-MARIFIY ISHLARNING BUGUNGI KUNDAGI HOLATI
Xalqimiz qadim-qadimdan ma’naviyati baland va ma’rifatli bo‘lishga intilgan. Nafaqat shaharlarda, qishloqlarda ham masjid va madrasalarda diniy va dunyoviy bilimlar berilgan. Tarixiy manbalarda buyuk bobokalonimiz Amir Temur, shuningdek, Bobur va boshqa sarkardalar sipoxilarning ma’naviyatini oshirish uchun turli tadbirlar o‘tkazishgan, har bir jangchining savodli, ma’rifatli bo‘lishiga e’tibor qilishgan. Ana shundan kelib chiqib, xalqimiz insonlarning ma’naviyatli va ma’rifatli bo‘lishi uchun hamma davrlarda ham imkoniyatlarini ishga solganlar deyishimiz mumkin.
2016-yil 16-sentabrdagi “Ichki ishlar organlari to’g’risidagi” qonuni.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 26-martdagi “Jamoat xavfsizligini ta’minlash va jinoyatchilikka qarshi kurashish sohasida ichki ishlar organlari faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6196-son Farmoni
Muratovich M. R., Rajaboevich I. A. HARBIY XIZMATCHILARNING KASBIY ONGINI SHAKLLANTIRISH VA RIVOJLANTIRISHDA UZLUKSIZ JARAYON SIFATIDA //PEDAGOGS jurnali. – 2023. – Т. 36. – №. 1. – С. 32-34.