ФУҚАРОЛИК СУДЛАРИДА ДАВЛАТ БОЖИНИ УНДИРИШ МАСАЛАЛАРИ
Мазкур мақолада, фуқаролик судларига мурожаат қилишда ва иш якуни бўйича тўланадиган давлат божи миқдорини  ҳисоблаш ва унинг аҳамияти,  қандай ариза ва шикоятлар бўйича давлат божи тўланиши, давлат божини кечиктириш, давлат божидан озод қилинган субъектлар, давлат божини кечиктиришга асос бўладиган  ҳолатлар, амалиётдаги муаммолар ва уларнинг ечимлари кўриб чиқилади.
Маткаримов, А. . (2024). ФУҚАРОЛИК СУДЛАРИДА ДАВЛАТ БОЖИНИ УНДИРИШ МАСАЛАЛАРИ. Наука и инновация, 2(1), 144–147. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/si/article/view/25695
Ўзбекистон Республикасининг “Давлат божи тўғрисида”ги Қонуни.
Ўзбекистон Республикаси Судьялар Олий кенгаши, “Фуқаролик ишлари бўйича давлат божини белгилаш ва ундириш тартиби” амалий қўлланма.
Фуқаролик процессуал кодексининг 13-боби.
Ўзбекистон Республикаси Олий суди Пленумининг 2009 йил 24 ноябрдаги “Фуқаролик ишлари бўйича суд харажатларини ундириш амалиёти тўғрисида”ги 14-сон Қарори.