BO’LG’USI O’QITUVCHILAR SUGGESTIVLIGINI TAKOMILLASHTIRISHNING NAZARIY VA FUNDAMENTAL ASOSLARI
ushbu maqolada bo’lg’usi pedagoglarning suggestivligini takomillashtirishning nazariy va fundamental asoslari, shaxsga yo’naltirilgan ta’lim paradigmasi, suggestivlik muammolari haqida so’z boradi.
Shermatova, M. . (2024). BO’LG’USI O’QITUVCHILAR SUGGESTIVLIGINI TAKOMILLASHTIRISHNING NAZARIY VA FUNDAMENTAL ASOSLARI. Наука и инновация, 2(33), 51–54. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/si/article/view/38921
Tulenova G.J. Yoshlar ijtimoiy faolligini oshirishda ma’naviy omilning roli (ijtimoiy-falsafiy taxlil): Fal.f.dok. ...dis. T.: 2006.  316 b.
Taubaeva SH.T., Laktionova S.N. Pedagogicheskaya innovatika kak teoriya i praktika novovvedeniy v sisteme obrazovaniya: nauchnыy fond i
perspektivы razvitiya. – Almatы: Nauchno-izd. sentr “Gыlыm”, 2000. – 296 s.
Turg‘unov S.T. Ta’lim muassasasi rahbarlari boshqaruv faoliyati samaradorligining nazariy asoslari // Kasb-hunar ta’limi.– 2006. – № 1. – 222-b.
Uchebno-metodicheskiy kompleks po uchebnoy dissipline
«Pedagogicheskie texnologii» // Uchebno-metodicheskie kompleksы po dissiplinam pedagogicheskogo sikla (dlya vsex spesialnostey i form obucheniya) / Pod red.S.A. Yermolaeva, Ye.M. Gluxova, I.A.Tyutkovoy. - Kolomna: KGPI, 2002. -S.116.
Urakov Sh.R. Oliy ta’lim muassasalarida bo‘lajak o‘qituvchilarni tayyorlashning kompetent yondashuvga asoslangan pedagogik tizimini takomillashtirish. Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori avtoreferati. –
Samarqand.: SamDU. 2018. –B. 11.