ИЖРО ҲОКИМИЯТИ РАҲБАРЛАРИНИ САЙЛАШДА ХАЛҚАРО ТАЖРИБАЛАРНИНГ РОЛИ
Замонавий дунёда давлатнинг роли, унинг функциялари, жамият ва давлат, унинг маҳаллий органлари ўртасидаги муносабатларни тушунишни қайта кўриб чиқиш тенденцияларига катта аҳамият берилмоқда.
Холбоев , Ш. . (2022). ИЖРО ҲОКИМИЯТИ РАҲБАРЛАРИНИ САЙЛАШДА ХАЛҚАРО ТАЖРИБАЛАРНИНГ РОЛИ. Общественные науки в современном мире: теоретические и практические исследования, 1(19), 149–154. извлечено от https://in-academy.uz/index.php/zdif/article/view/2190
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Олий Мажлисга Мурожаатномаси.–Тошкент: “Ўзбекистон” НМИУ, 2019.–64 б.
Мирзиёев Ш.М. Танқидий таҳлил, қатъий тартиб-интизом ва шахсий жавобгарлик – ҳар бир раҳбар фаолиятининг кундалик қоидаси бўлиши керак.-Тошкент.: “Ўзбекистон”, 2017 й.
Жалилов Ш.И. Давлат ҳокимияти махаллий органлари ислоҳоти: тажриба ва муаммолар. – Т.: Ўзбекистон, 1994.
Абдуллаев Ш.Ю. Контрольная деятельность хокимов и областных Советов народных депутатов (в условиях Республики Узбекистан): Автореф. дисс. ... канд. юрид. наук. – Т., 1995.