АДЛИЯ ТИЗИМИ ФАОЛИЯТИДА ЮРИДИК ТАЪЛИМ ЎРНИ
Давлатнинг халқаро миқёсдаги ўринга эга бўлишида унинг сиёсий, иқтисодий, ижтимоий соҳалардаги ютуқлари, шу жумладан, ижтимоий соҳани ташкил этадиган таълимнинг ривожланганлиги ҳам муҳим аҳамият касб этади. Шу боис, бугунги кунда бошқа ривожланган давлатлар каби мамлакатимизда ҳам таълим давлат сиёсати сифатида эътироф этилиб, унинг стратегик йўналишлари белгиланди. Хусусан, “Ўзбекистон – 2030” стратегиясида аҳоли талабларига ва халқаро стандартларга тўлиқ жавоб берадиган таълим тизимини ташкил қилиш асосий ғоя сифатида эътироф этилиб, унинг мақсадлари ва 2030-йилгача эришиладиган мақсадларнинг самарадорлик кўрсатгичлари белгиланди.
Шакуров, Р. . (2025). АДЛИЯ ТИЗИМИ ФАОЛИЯТИДА ЮРИДИК ТАЪЛИМ ЎРНИ. Общественные науки в современном мире: теоретические и практические исследования, 4(18), 108–110. Retrieved from https://in-academy.uz/index.php/zdif/article/view/57773