TA’LIMDA INNOVATSIYALAR: YANGI O‘ZBEKISTON TAJRIBASI
Ushbu maqolada Yangi O‘zbekistonning ta’lim strategiyasi rivojlanish yo‘nalishlari, asosiy tamoyillari va amalga oshirilayotgan islohotlar tahlil qilinadi. Mamlakatni global miqyosda raqobatbardosh qilishga qaratilgan yangi ta’lim siyosati, ta’lim tizimining samaradorligini oshirishga oid chora-tadbirlar yoritiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari va qarorlari.
“Yangi O‘zbekiston” gazetasi materiallari.
O‘zbekiston Respublikasi Ta’lim vazirligi statistik ma’lumotlari.
Xalqaro ta’lim dasturlari va strategiyalari bo‘yicha tadqiqotlar.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning ta’lim sohasiga oid qaror va farmonlari. – T.: O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot xizmati, 2022-2023 yillar.
“Yangi O‘zbekiston” gazetasi. Ta’lim sohasidagi yangiliklar va tahlillar. – T.: Yangi O‘zbekiston nashriyoti, 2022-2023 yillar.
O‘zbekiston Respublikasi Ta’lim vazirligi. “2030-yilgacha O‘zbekiston ta’lim strategiyasi” hujjati. – T.: Ta’lim vazirligi, 2022.
Xalqaro ta’lim dasturlari va strategiyalari bo‘yicha tadqiqotlar: STEAM ta’limi va raqamli texnologiyalar. – T.: Ta’lim va innovatsiya instituti, 2023.
“Ta’lim va fan” ilmiy jurnali maqolalari. Ta’limda innovatsiyalar va raqamli texnologiyalar mavzusi. – T.: Ilmiy nashrlar markazi, 2023.